Fernando: Bana ahtapot deyin

-
Galatasaray'ın Manchester City'den transfer ettiği Brezilyalı futbolcu Fernando Reges, çok mutlu olduğunu söyledi.

Fernando, "Çok önemli ve dünya çapında tanınmış bir kulübe geldim. Brezilya'da da çok tanınan bir kulüp. Kulübün tarihinde önemli Brezilyalı oyuncular da var" dedi.

Kendisine 3 hafta önce menajeri vasıtasıyla transfer teklifinin iletildiğini anlatan Brezilyalı oyuncu, "İnanılmaz mutlu oldum. Galatasaray'ın büyüklüğünü çok iyi biliyorum. Bu teklif beni çok mutlu etti. Daha önce oynamış insanlarla konuştum ama en önemli referans, Porto'dan da arkadaşım Maicon'du. Çok güzel şeyler söyleyince bu transfer gerçekleşti" diye konuştu.

Oynadığı pozisyonda daha önce, vatandaşı Felipe Melo'nun forma giymesine değinen Fernando, "Felipe Melo'nun Galatasaray ve Galatasaray taraftarı için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Felipe Melo gibi ben de adımı Galatasaray tarihine yazdırmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Manchester City'de antrenmanlarını yaptığını, sadece son hafta transfer görüşmeleri nedeniyle takımdan ayrı çalışmak durumunda kaldığını dile getiren tecrübeli oyuncu, "Kendimi iyi hissediyorum, en kısa zamanda form tutacağımı düşünüyorum. Rekabet ortamı hem takımın başarısı hem de hoca için çok önemli. Takımda çok kaliteli orta sahalar var. Ben de bu kaliteli ekibe dahil oldum. Çalışıp, formayı kazanmak istiyorum." açıklamasını yaptı.

Denayer temennisi

Fernando, Galatasaray'da iki sezon önce forma giyen ve Manchester City'den takım arkadaşı olan Jason Denayer'in dönmesi temennisinde bulundu.

Galatasaray'a transferi öncesi Denayer'le konuştuğunu anlatan oyuncu, "Takım ve şehir ile ilgili önemli bilgiler verdi. Çok kaliteli ve iyi bir futbolcu. Her şey yolunda gider ve umarım o da aramaza katılır." dedi.

Beşiktaşlı Talisca'ya karşı daha önce oynadığını, Fenerbahçeli Josef de Souza'nın ise yakın arkadaşı olduğunu belirten Fernando, "Türkiye'de derbilerin önemini biliyorum. Geçen sene derbi kazanamamış olabiliriz ama artık önümüze bakmamız gerekiyor. Şu an yaptığımız transferler ve kalitemizle tüm derbileri kazanacak güçteyiz." diye konuştu.

Porto formasıyla Şampiyonlar Ligi'nde Manchester City'ye karşı oynadığı bir maçtaki performansı sonrası taraftarların kendisine, "Ahtapot" lakabını taktığını dile getiren Brezilyalı oyuncu, Türkiye'de de kendisi için aynı lakabın kullanılmasını tercih ettiğini anlattı.

Öte yandan, İtalyan ekibi Roma'dan kendisine teklifi gelip gelmediği sorusu üzerine Fernando, "Roma'dan bir teklif almadım ama Avrupa'dan birçok kulüpten transfer teklifi geldi. Teklif tarzı, yaklaşımı ve Galatasaray'ın büyüklüğü, bu kararımda önemli pay sahibi oldu. Ayrıca, Brezilya Milli Takımı iyi durumda. Amacım çok iyi çalışıp orada olmak." diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: AA Yukarı