Tudor tura inanıyor

-
Igor Tudor, Östersunds'a ilk maçta 2-0 mağlup olmalarına rağmen ikinci maçta Belhanda'nın da takıma katılımıyla turu geçeceklerine inanıyor.

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu ilk karşılaşmasında tarihindeki ilk Avrupa maçına çıkan Östersunds'a 2-0 mağlup olmalarına rağmen "pozitif" düşünmeyi sürdürüyor.

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Tudor, " İki ayaklı bir eşleşme bu. İlk ayağı kenara bıraktık. Bazı sorunlarımız vardı ve bu turu geçeceğimize inanıyorum." dedi ve maçı şu şekilde değerlendirdi:

"Savunmada pozisyon vermedik ama hücumda sorun yaşadık. Kondisyon sorunumuz var. Birkaç gün bir şey yapmadık. Takımı dinlendirdik ve bu maça diri çıkmalarını istedik."

"İkinci maçta Younes Belhanda'nın dönüşü ve bir haftalık aradan dolayı takımın daha diri olacağını düşünüyorum."

"Eren sakattı, Belhanda sakattı. Bunları mazeret olarak kullanmak istemiyorum ama gerçekleri konuşacak olursak henüz hazır değiliz."

"Bugün sahadaki oyuncularımız iki haftadır sezona hazırlanıyor. Normalde bir hazırlık dönemi altı hafta sürer. Bu duruma alışık değiliz."

Galatasaray taraftarının bu maç sonrası yeni sezon öncesi umutsuzluğa kapıldığı ile ilgili yorumlara Tudor, sert çıktı.

"Taraftarın umutsuz olduğunu kim söylüyor? Bizi 2-0 yenince favori rakibimiz mi oldu? Bu turu geçeceğimize inanıyorum. Ben pozitif düşünüyorum."