Obradovic'ten 5. dalya!

-
Zeljko Obradovic, Avrupa Ligi kariyerinde 500. maçına İstanbul'daki Dörtlü Final'de çıkacak.

Obradovic, Avrupa Ligi'nde 5. dalyasını Fenerbahçe'nin başında diyecek.

Kariyerine başladığı 1991 yılından bu yana 22. kez Avrupa'nın kulüpler bazındaki en önemli organizasyonunda başantrenörlük yapan Sırp teknik adam, "Kupa 1"de 498 maçta takımlarını saha kenarından yönetti. Avrupa Ligi yönetimi tarafından "efsane" olarak nitelendirilen ve 8 defayla bu kupayı en fazla kazanan başantrenör unvanına sahip 57 yaşındaki Obradovic, 498 maçta 350 galibiyet, 148 yenilgi gördü.

Fenerbahçe'yle 115 maç

Obradovic, tarihinin en büyük başarılarını yaşattığı Fenerbahçe'yle THY Avrupa Ligi'nde 115 maça çıktı.

Takımda 4. sezonunu geçiren ve üst üste 3. kez Fenerbahçe'yi Dörtlü Final'e taşıyan Obradovic, sarı-lacivertlilerle 115 Avrupa Ligi maçında 80 galibiyet yaşadı. Sarı-lacivertli takımla birer kez Avrupa ikinciliği ve dördüncülüğü gören Obradovic, 35 maçta ise takımının yenilgisini engelleyemedi.

Şampiyonluk ya da üçüncülük maçı

Avrupa Ligi'nde 16. Dörtlü Finali'ni yaşamaya hazırlanan Sırp başantrenör, 499. sınavında 19 Mayıs Cuma günü Real Madrid karşısında Fenerbahçe'nin başında parkeye çıkacak.

Obradovic, 21 Mayıs Pazar günü ise Avrupa Ligi'ndeki 500. sınavında sarı-lacivertli takımla ya şampiyonluk ya da üçüncülük mücadelesi verecek.

Kaynak: AA Yukarı