Obradovic: İstanbul olmasının bir önemi yok

-
Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic, 19-21 Mayıs'ta İstanbul'da düzenlenecek THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nde yer aldıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Ülker Sports Arena'da düzenlenen medya gününde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Obradovic, Dörtlü Final'de karşılaşacakları İspanya'nın Real Madrid takımına karşı en iyi şekilde hazırlanacaklarını belirtti.

Organizasyonun İstanbul'da olmasının kendileri için fazla bir şey ifade etmediğini aktaran Obradovic, "Çok mutluyuz. Dörtlü Final'de tarihi olan takımlarla mücadele edeceğiz. Real Madrid maçına en iyi şekilde başlayacağız. Şu an en büyük problem kıta değiştirmek. Asya'dan Avrupa'ya nasıl gideceğiz, bilmiyorum şu an. Tabii ki bu bir şaka. Dörtlü Final İstanbul'da olacağını öğrendiğimizde herkes bizim orada bulunmamızı istiyordu. Bu büyük bir yük bindirdi omuzlarımıza. İstanbul'da olmasının önemi yok. Önemli olan bizim orada ne yapacağımız." ifadelerini kullandı.

En önemli faktörün Dörtlü Final'e sakatlık olmadan girmelerini olduğunu anlatan Obradovic, "İyi oyuncularımız var. Takım olarak hareket eden bir ekibiz. Takımdaki pozisyonlarına çok hakimler. Geçen seneden tecrübelerimiz var. Madrid'den de tecrübeli olan oyuncularım var. Dörtlü Final'in ne kadar zor olacağını herkes bilincinde. Geçen seneki iki maçımız da uzatmaya gitti. Neredeyse bir karar, finalin seyrini değiştirdi. Böyle bir tecrübeyle herkesi yenebiliriz ama herkese kaybedebiliriz de. Konsantre olmamız çok önemli. Her şeye hazır olmamız gerekiyor özellikle de psikolojik olarak. Yarı finalde oynayacağımız rakibi çok iyi tanıyoruz. Sağlıklı olmaya devam etmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

Takımla arasında iyi bir iletişim olduğunu vurgulayan Obradovic, "Her zaman başarıda oyuncuları gösteririm. Önemli olan onlar. Dörtlü Final'e 3 yıldır kalıyorsak ve bizler buradaysak bu başkanımızın katkısıyla oluyor. İçeride oyuncularımla çok sağlıklı ilişkilerimiz var. Zaten bu yüzden başarılı olabiliyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Obradovic, Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman'ın kendisini örnek aldığıyla ilgili gelen bir soruya ise şu cevabı verdi:

"Bütün hayatım boyunca rakiplerimize saygı duymaya çalıştım. Çok sevdiğim bir işi yapıyorum. Dörtlü Final'in İstanbul'da olmasıyla birlikte fazla taraftarımız olacak. Herkes bize destek versin ve rakiplere saygılı olsun. Basketbolun buna ihtiyacı var. Real Madrid-Barcelona arasında futbolda oynanan maçta Messi'nin golünden sonra iki taraftar yan yanaydı. Basketbol da bu olsun istiyorum."

Kaynak: AA Yukarı