Herkes bu fotoğrafı konuşuyor

-
Fenerbahçe'nin şampiyonluk töreninde verilen fotoğraf, ezeli rekabet-ebedi dostluk kavramını bir kez daha hatırlattı.

Kadınlar Voleybol Ligi'nde Fenerbahçe, tarihinde ilk kez finalde karşılaştığı Galatasaray'ı 3 maçta da devirip 2016-2017 sezonu şampiyonu oldu.

Burhan Felek'te düzenlenen törende ise, Fenerbahçe ve Galatasaraylı oyuncular kupayla kameraların karşısına geçti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ise, "Fenerbahçe'de elde edilen başarıda emeği geçen oyuncuları, teknik heyeti, yöneticileri ve Sarı Lacivertli camiayı tebrik ediyorum. Final serisinde mücadele eden Galatasaray Kadın Voleybol Takımını da performansından dolayı kutluyorum" dedi.

Taraflı tarafsız tüm sporseverlerin özlediği bu tabloyu yaşatan sporcuların, Türk spor tarihine geçecek bir fotoğraf verdiğinin altını çizen Kılıç, şunları kaydetti:

"Sahadaki mücadelesiyle ve karşılaşma sonrası objektiflere verdikleri pozla tüm dünyaya 'İşte bir derbi mücadelesi böyle olmalı' dedirten Galatasaray ve Fenerbahçeli sporcu kardeşlerimizin bu davranışının, diğer branşlara yansıması en büyük dileğimiz ve özlemimiz. Her iki takımımızın sporcularının, formalarının renkleri ayrı olsa da üzerinde ay-yıldızlı bayrağımızı taşıdıklarının bilinciyle hareket ederek, sporun ruhuna, birlik ve beraberliğe, kardeşliğe, dostluğa uygun davranmaları, bizleri gelecek adına umutlandırdı. Bu duygularla her iki takımımızın sporcularını, teknik heyetlerini ve yöneticilerini bir kez daha tebrik ediyor, başarılar diliyorum."

Türkiye Voleybol Federasyonu Mehmet Akif Üstündağ da, "Kupa töreni sonunda Fenerbahçe ve Galatasaray takımları bir araya gelerek, çektirdikleri fotoğraf ile de örnek bir dostluk sergiledi. Her iki takıma bu nedenle ayrıca teşekkür ederim" dedi.

Ünlü isimlerin, yaşanan bu tarihi anlar sonrasında sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ise şöyle: