Şenol Güneş açtı ağzını yumdu gözünü!

-
Şenol Güneş, Lyon maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında UEFA'nın kendilerine verdiği cezayı sert bir dille eleştirdi.

UEFA Avrupa Ligi çeyrek final rövanşında Olympique Lyon'u konuk edecek olan Beşiktaş'ta Teknik Direktör Şenol Güneş, maç öncesi düzenlenen basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Güneş, önemli ve zor bir maç oynayacaklarını belirtirken, "İki iyi takımın maçı olacak. Futbolun hem hücum, hem de savunma yanını iyi oynamak zorundayız. Çeyrek finale kadar iyi futbol oynamaya çalışarak geldik. Yarın da iyi futbol oynayarak maçı kazanmak istiyoruz. Futbolcularımın yeteneğine de karakterine de güveniyorum. Sonuç ne olursa olsun, onlarla gurur duyacağım." ifadelerini kullandı.

Deneyimli teknik adam, saha içinde futbolcularını ve tribünleri de provokasyonlara karşı uyarmayı ihmal etmezken, "Kazanırsak çok seviniriz, kaybedersek üzülürüz. Ama yarın kazanabilmek için olağanüstü bir gayret gerekiyor. Taraftarımızdan da maçtan hiç kopmadan destek bekliyoruz. Rakip oyuncuların provokasyonlarına gelmeden bize destek olmalılar. Biz futbolun dışına çıkmayacağız. Şiddet de görmek istemiyoruz." diye konuştu.

UEFA'DAN GELEN CEZAYA SERT TEPKİ: "BU BİR KARAR BİLE DEĞİL!"

Şenol Güneş, UEFA'nın ilk maçtaki olaylar nedeniyle vermiş olduğu ertelemeli men cezasıyla ilgili ise şöyle konuştu: "Şiddet varsa ceza olmalıdır, ceza caydırıcı da olmalıdır. Ama ceza haksız bir şekilde verilirse o cezanın zararı daha büyük olur. UEFA'nın kararı, Lyon'dan yanadır. Cezanın veriliş şekli ve zamanlaması tartışmaya açıktır. Kararın zaten yarınki maçla ilgisi yok, sonra açıkla. Ben daha sahaya çıkmadan bunun cezasını çekiyorum. Kararın zaten yarınki maçla ilgisi yok, sonra açıkla. Ben daha sahaya çıkmadan bunun cezasını çekiyorum. Bu kararda kazanan Lyon takımıdır. Kaybeden Beşiktaş ve futboldur. Hatta karar bile değildir! Bu, sinirleri germek için alınmış bir karar. O gün Lyon'da sahaya siyah maskelerle girenlere ne yapıldı, bilmiyoruz. İlk maçta gol yedik, 'rakip iyi oynadı attı' diyelim. Ama bize bu maçtan önce gol attılar şu an. Kim attı bilmiyoruz. Maçtan önce gol attılar bize!"

CANER VE DEMBA BA YORUMU

Şenol Güneş, uzun süreli sakatlıkarından kurtulan Caner Erkin ve Demba Ba'nın durumlarıyla ilgili gelen soruya karşılık şöyle konuştu: "Caner ve Demba Ba uzun bir sakatlık sürecinden çıktılar. İkisi de maç temposu içinde fiziki anlamda neler vereceği soru işareti olan oyuncular. Ama her ikisi de her geçen gün üzerine koyarak devam ediyorlar."