Orman: Seyircisiz oynanmaz

-
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Lyon ile oynanacak rövanş maçının seyircisiz oynanmasının söz konusu olmadığını söyledi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, UEFA Avrupa Ligi'nde Lyon ile oynadıkları maçtan önce çıkan saha olayları nedeniyle İstanbul'daki rövanş maçının seyircisiz oynanması gibi bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı ve karşılaşmaya gelecek taraftarlardan "sakin olmalarını" istedi.

Fikret Orman düzenlediği basın toplantısında "Lyon kulübü bizim talebimiz olmadan 16-17 bin taraftarımıza bilet sattı. Bu durumu biz maçtan önce UEFA'ya ilettik. Lyon Türk taraftarlara üst tribünden bilet satmış. Bu fazla biletler sadece bir tribünden. Bunu para kazanmak için yapmışlar. Sahaya girme olaylarının muhatabı Lyon kulübü. Biz değiliz. olayları başlatanlar da kar maskeli insanlar olduğu tespit edildi." dedi.

Rövanş maçına da değinen Fikret Orman, "Lyon başkanı takımına güvenmediği için maçın seyircisiz oynanmasını istiyor. Olaylar, bizim stadımızda olsa sorumlusu bizdik. Olayların yüzde 5'i burada yaşansa tüm dünya ayağa kalkardı. Taraftarlarımızdan sakin olmalarını istiyoruz. Lyon kulübünü en iyi şekilde ağırlayacağız. Maçın seyircisiz oynanması gibi bir endişemiz yok." ifadelerini kullandı.

Kaynak: MACKOLIK Yukarı