Gözaltı sayısı: 12

-
Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi çeyrek finalinde Fransız temsilcisi Lyon ile deplasmanda yaptığı karşılaşma öncesinde, esnasında ve sonrasında çıkan olaylarda, iki takımdan toplam 7 taraftarın yaralandığı duyuruldu.

Lyon Valiliği'den yapılan açıklamada, yaşanan olaylarda 7 taraftarın yanı sıra, 3 polis ve 2 jandarmanın da hafif yaralandığı bildirildi.

Olayların ardından her iki takımdan toplam 12 taraftarın ise gözaltına alındığı kaydedildi.

Le Monde gazetesi de konuya ilişkin haberinde, "Lyon kazandı ama stadın kontrolünü kaybetti" manşetini kullandı. Gazete,"Olympique Lyon'un iki dakikada attığı iki golle 2-1'lik zaferi neredeyse olmayacaktı. Bin güvenlik görevlisi, 6 çevik kuvvet birliği ve jandarmanın seferber olmasına rağmen maç iptal edilebilirdi." değerlendirmesinde bulundu.   

Le Figaro gazetesi ise maç için "kaos" ifadesini kullandı. Karşılaşma öncesinde yaşanan olaylardan Olympique Lyon Kulübünün sorumlu olduğunun anlatıldığı haberde, stadın içinde ve dışında çıkan olaylardan dolayı Fransız temsilcisinin UEFA tarafından cezalandırılabileceğini kaydetti.

L'Equipe gazetesi, "Olympique Lyon, İstanbul'daki rövanş maçının şartları için endişeli" başlığıyla paylaştığı haberinde, Fransız kulübünün 20 Nisan Perşembe günü yapılacak karşılaşmanın seyircisiz oynanmasını beklediği ifade edildi.

Kaynak: AA Yukarı