Güneş: Bizim işimiz başka

-
Süper Lig'in lideri Beşiktaş'ın patronu Şenol Güneş, Gençlerbirliği galibiyetinden sonra büyük beklentilere gerçekçi demeçlerle cevap verdi.

Beşiktaş'ın patronu Şenol Güneş, Gençlerbirliği karşısında 3-0'lık heybetli zaferin ardından büyüyen beklentilere demeçleriyle cevap verdi:

"Taraftarlar, yorumcular istediği şeyi konuşabilir. Bizim işimiz o değil. Rakiplerin aldığı sonuçlar elbette bizi etkiler, biz hiçbir maçımızı kazanamazsak rakip hep kaybetse biz yine şampiyon oluruz. İyi oynamadan da maç kazanabilirsin ama bir yerde tökezlersin. Başakşehir bana göre çok iyi bir takım ancak Akhisar büyük bir mucize başardı. Beklentiler büyüyünce kötü sonuçlar alabiliyorsunuz. Dolayısıyla yarış devam ediyor."

Milli maç arasının takımın toparlanmasına yardımcı olduğunu söyleyen Güneş rakip takımlarına kendilerine karşı daha motive oynamasının da kendilerini zorladığını ifade etti:

"Bundan önceki iki maçta dört puan kaybetmiştik, yorgunluk da vardı. Milli maç arası bize iyi geldi. Yoğun bir süreçten geçiyoruz. Herkes bize karşı daha da motive çıkıyor. Yarın izin yapıp Salı günü yeniden çalışmaya başlayacağız."

Kendisine yöneltilen övgüleri her zamanki gibi alçakgönüllü bir tavırla karşılayan Güneş oyuncularının performansına dikkat çekti:

"Sahne oyuncularımızın, biz sadece onlara görev veriyoruz. Onların güzel futbol oynaması için gerekli şartları hepimiz yerine getirmeliyiz."

Kaynak: GOAL.COM Yukarı