'Bazı problemler var ama...'

-
Galatasaray'ın Hırvat çalıştırıcısı, gelecek sezon şampiyon olacak bir takım yaratmak istediklerini anlattı...

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, takımın durumuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, Şampiyonlar Ligi hakkındaki fikirlerini de paylaştı.

Tivibu Spor'a konuşan Hırvat teknik adam, "İstanbul şahane bir şehir ama benim burada bulunmamın sebebi Galatasaray. Galatasaray'ın başarısı için buradayım. Gelecek sezon şampiyon olacak bir takım yaratmak istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Burada süregelen bazı problemler var ama şu an bunları konuşmanın anlamı yok. Bunlar çalışarak ve antrenmanla düzelecek problemler." dedi.

ÜÇLÜ SAVUNMA SİSTEMİ HAKKINDA

Tudor, üçlü savunma sistemini tercih etmesiyle iligli de şöyle konuştu: "Üçlü, dörtlü savunma sistemleri hakkında konuşmayı fazla sevmiyorum ama bana göre üçlü savunmayla daha sağlam oluyorsunuz."

"GUARDIOLA BİLE ELEŞTİRİLİYORSA..."

Şampiyonlar Ligi'nde Juventus'u favori olarak gördüğünü ve bu sezon kupayı İtalyan ekibinin kazanmasını arzu ettiğini belirten Tudor, hakkındaki eleştirilerle ilgili de şöyle konuştu: "Son dönemlerde Guardiola'nın Manchester City ile şampiyonluğu kazanamayacağı yönünde eleştiriler görüyor ve şaşırıyorum. Bayern'de, Barcelona'da yaptıkları, getirdiği devrimler ortada. O bile eleştiriliyorsa, benim eleştirilmem gayet normal ve benim için problem değil."

"SNEIJDER İLE İLETİŞİMİMİZ HARİKA"

Galatasaray'daki öğrencisi Wesley Sneijder'den de övgü dolu sözlerle bahseden Tudor, "Çok özel yetenekleri olan bir oyuncu. Bir dönemin en iyi orta saha oyuncusuydu. Onunla iletişimimiz harika." diye konuştu.