Dursun Özbek'ten Avrupa müjdesi

-
Dursun Özbek, Galatasaray Spor Kulübü Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı'nda konuştu ve Avrupa ile ilgili bir sorunun olmadığını söyledi.

Galatasaray  Spor Kulübü Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium Toplantı Salonu'nda gerçekleşti.

"Türk Telekom Arena'nın tapusunu 1 gün önce aldık." diyerek tapuyu ekranda üyelere gösteren Özbek, "Çok uğraştık. 300 milyon TL vergi borcumuz vardı. Hangi yönetim bu borcu yapmış olursa olsun ben bunu demek zorundayım.Yaptığımız görüşmeler sonucu bu borcu 27 milyon liraya düşürdük. 2016 yılı itibariyle Galatasaray'ın geliri 559.8 milyon lira. Giderimiz 549 milyon lira. Peki bu dönem zararı nereden geliyor? Galatasaray'ın borçlarının büyük bölümü faizler ve kur farkından oluşuyor." dedi.

"SORUN YOK..."

Galatasaray'ın Avrupa ile ilgili bir sorunu olmadığının altını çizen Özbek, "Bu cevabı UEFA'dan birinci seviyede aldım. Herkes bunu böyle bilsin. Futbolda çok başarılı olduğumuzu söyleyemem. Bazı hatalarımız oldu. Artık ileriye dönük projelerle hareket edeceğiz." diye konuştu.

"Florya'da sadece 2 sahamız var. 1 gün dinlensin diye Olimpiyat Stadı'na gidiyoruz. Bu Galatasaray'a yakışıyor mu?" diyen başkan Özbek, Kemerburgaz'da TT Arena'ya 7-8 dakika mesafede yeni tesis için anlaşma sağladıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: GOAL.COM Yukarı