Eskişehirspor'da Mustafa Denizli dönemi!

-
Eskişehirspor'da Alpay Özalan ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktörlük görevine Mustafa Denizli getirildi.

TFF 1. Lig'de zirve mücadelesi veren Eskişehirspor'da, Manisaspor karşısında alınan 5-1'lik yenilginin ardından Alpay Özalan'ın görevine son verilmişti. Tecrübeli teknik adam Mustafa Denizli ile yarın saat 13.00'te resmi sözleşme imzalanacak.

Eskişehirspor kulübünün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"Geçmiş dönemlerde yaptığımız görüşmelerde değerli hocamız, o gün için uygun olmadığını ancak Eskişehirspor camiasını yakından takip ettiğini ve birgün Eskişehirspor'un ona ihtiyacı olduğunda mutlaka destek olacağını belirtmiştir. Mustafa Denizli sözüde bu olsa gerek. Bugün yaptığımız görüşmede, Eskişehir'in kendisine olan ihtiyacı dikkate alarak maddi bir koşul belirtmeden Eskişehirspor Teknik Direktörüğü'nü kabul etmiştir.

Perşembe günü saat 13:00'da tesislerimize teşrif edecek olan Teknik Direktörümüze başarılar diler, tüm Eskişehirspor camiasına hayırlı olmasını dileriz."

Mustafa Denizli, geçtiğimiz sezon 13. haftasındaki Kasımpaşa maçıyla birlikte Galatasaray'daki 3. görevine başlamıştı.

Ligdeki 11 maçtan 4'ünü kazanabilen ve deplasmandaki 6 maçtan ise sadece 2 puan çıkarabilan Denizli'nin Mart ayında görevine son verilmişti.

67 yaşındaki Mustafa Denizli'nin Galatasaray'daki üçüncü macerası; 22 resmi maç, 11 galibiyet, 6 beraberlik ve 5 mağlubiyetle tamamlanmıştı.