Olcay Şahan artık Trabzonsporlu

-
Trabzonspor, Beşiktaş'ın yıldızı Olcay Şahan'ı renklerine bağladı.

200 bin Euro bonservis bedeli karşılığında Trabzonspor'a gelen ve yıllık 1.7 milyon euro ücret karşılığında 3.5 yıllık sözleşme imzalayan Olcay, yeni takımında 20 numaralı formayı giyecek.

30 yaşındaki futbolcu, imza töreninde yaptığı açıklamada, "5 sene önce büyük bir camiaya gelmiştim bugün de başka bir büyük camiaya transfer oldum. Beşiktaş'ta 'feda' sezonunda oynadım. Kardeşlik bağıyla oynadık. Burada da aynı şekilde oynayacağım için geldim. Trabzonspor'un yeni hedeflerine büyük katkılar sağlayacağıma inanıyorum" dedi.

Beşiktaş'ı bırakmanın zor olduğunu ancak artık her şeyini Trabzonspor için vereceğini anlatan Olcay, şöyle devam etti:

"Beklentileri biliyorum. Süper Lig'de kendini kanıtlamış bir futbolcuyum. Beşiktaş şampiyonluk yaşamamıştı orada olduğum sürede bunu başardık. Aynı potansiyeli burada da görüyorum. Trabzonspor şampiyonluğu hak eden bir camia. İnşallah şampiyon olur ve taraftarı mutlu ederiz. Ben, Beşiktaş sayesine Olcay Şahan oldum. Beşiktaş'a karşı bir zaafım var. Zaman ihtiyacım yok. Zamana ihtiyacım olsaydı yarınki Bursaspor maçında oynamak istemezdim. Artık yüzde yüz Trabzonsporluyum."

Transferinde Mehmet Ekici'nin rol oynadığını vurgulayan tecrübeli ortasaha futbolcusu, "Transferimden önce Mehmet Ekici'yle konuştum. Mehmet'i 15 senedir tanırım. Mehmet, Trabzonspor taraftarını ve buradaki insanları bana öve öve bitiremedi. 'Gelip şehri gör, çok mutlu olacaksın' dedi. Onun da bu transferde katkısı var" ifadelerini kullandı.

Milli futbolcu, Beşiktaş'taki '10' numaralı formasını ise Oğuzhan Özyakup'a bıraktığını aktararak, "Beşiktaş'ta 10 numaralı formayı gelecek sezondan itibaren herhalde Oğuzhan Özyakup giyer. Beşiktaş'ın 10 numarası Oğuzhan Özyakup'tur" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA Yukarı