Advocaat'tan Mehmet Ekici açıklaması

-
Fenerbahçe teknik direktörü Dirk Advocaat, Mehmet Ekici'yi istediklerini ve oyuncunun da sarı lacivertli kulübe gelmeyi arzuladığını doğruladı.

Hollandalı teknik adam düzenlediği basın toplantısında, Mehmet Ekici ve Aatif Chahechouhe ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Aslında durum çok basit. Trabzonspor'dan Mehmet Ekici'yi istiyoruz. Onlar da bizden Aatif'ı istiyor. Aatif'ın düşüncesi farklı. Bundan sonra ne olur, bilmiyorum. Aatif kesinlikle yanlış bir şey yapmadı. Kulübün verdiği karardan farklı bir karar verdi. Bunu anlayabiliyorum. Farklı bir durumu gelişmezse burada kalır. Çünkü hala iyi bir oyuncu.

Ortasahada aynı tipte oyuncularımız var, Trabzonspor'daki oyuncu gibi daha farklı bir ortasaha arıyoruz. Bize gelmeyi isteyen oyunculara ihtiyacımız var. Mehmet Ekici de bizde oynamayı istiyor."

"Şampiyonluk için buradayım"

Advocaat, "Şampiyonluk sizin için ne anlam ifade ediyor?" sorusuna "Şampiyonluk için buradayım. Burada olmamın en önemli sebebi bu ama birkaç oyuncu alabilirsek daha iyi olur." cevabını verdi.

Daha fazla oyuncuya ihtiyaçlarının olduğunun altını çizen Advocaat, şunları kaydetti:

"İyi bir kadromuz var. Daha da geliştirmeliyiz çünkü bütün kupalarda varız. Daha fazla oyuncu almalıyız. Karavaev iyi bir transfer. Çok iyi bir oyuncu aldık. Ondan hemen müthiş işler beklememeliyiz ama kıymetli bir ismi kadromuza kattık. İlk defa Türkiye'de çalışıyorum. Fenerbahçe'nin ne kadar büyük bir kulüp olduğunu fark edebiliyorum. Beşiktaş ve Galatasaray'ın özellikle Fenerbahçe'nin ne kadar büyük bir kulüp olduğunu görebiliyorum. Yeni oyuncular için yönetimle görüşüyoruz. Başkan ve yönetim isteklerimize hiçbir zaman 'hayır' demiyor. Başkanımız ve yönetimimiz Fenerbahçe'yi tekrar en üst düzeye çıkarmaya çalışıyorlar."

Transfer için basında çıkan isimleri bildiğini de anlatan 69 yaşındaki teknik adam, "Çok fazla dedikodu var. Çok fazla isim yazılıp çiziliyor ama sadece Ukrayna'dan bir kiralık oyuncu kadromuza kattık. Tüm yazdığınız, önerdiğiniz isimler, dedikodularda adı geçen isimlerin çoğu buraya gelmeyecek. Beklentilerden farklı bir şey ortaya çıkacak. Oyuncu getirmek kolay değil" değerlendirmesinde bulundu.

Salih Uçan hakkında

Tecrübeli teknik adam Salih Uçan'ın kamp döneminde iyi çalıştığını ancak bunun yeterli olmadığını da aktararak, "Salih'in fizik kondisyonunu toparlaması için bu kamp dönemi yetmez. Salih 22 yaşında ve hala genç olduğunu söyleyebiliriz. Salih, bu takım için her hafta oynayabilecek bir oyuncu olduğunu göstermeli. Burada 3 gündür çok iyi çalıştı ve her şeyini verdi ama bu yetmez. Her hafta, her gün bunu göstermeli." diye görüş belirtti.

Advocaat, kadro dışı kalan futbolcular Emenike ve vatandaşı Van der Wiel'in kulüp ve kendi menfaatleri için başka takım bulmaları gerektiğini kaydetti.