Lorenzo farkı azalttı

-
MotoGP Dünya Şampiyonası'nın 17. yarışı Malezya Grand Prix'sinde 2. olan Movistar Yamaha'dan Jorge Lorenzo, 3. sırayı alan takım arkadaşı ve şampiyona lideri Valentino Rossi ile arasındaki puan farkını 7'ye indirdi.

Motosiklet yarışlarının en önemli organizasyonu MotoGP'de sezonun 17. ayağı, Malezya'nın Sepang kentiyle aynı adı taşıyan 5,5 kilometrelik pistte 20 tur üzerinden yapıldı.

Yarışa "pole pozisyonu"nda başlayan Repsol Honda'nın İspanyol pilotu Dani Pedrosa, starttan finişe kadar liderliğini korudu ve 40:37.691'lik süresiyle sezonun 2'nci, kariyerinin ise 28'inci MotoGP birinciliğini elde etti.

Dördüncü cepten kalkan Movistar Yamaha'dan Jorge Lorenzo, 2. turda takım arkadaşı Valentino Rossi, 3. turda da Repsol Honda'dan Marc Marquez'i geçerek 2. sıraya yükseldi. Yerini yarışın sonuna kadar koruyan Lorenzo, şampiyonluk mücadelesi verdiği Rossi'nin 10 saniye önünde 2. sırayı aldı.

Son 2 yılın şampiyonu Marquez ise 3'üncülük için çekiştiği Rossi ile 6. turda yaşadığı temas sonrası yarış dışı kaldı.

Yarış sonunda puanını 312'ye çıkaran Rossi, bitime tek yarış kala pilotlar klasmanındaki liderliğini sürdürdü. Lorenzo, İtalyan takım arkadaşı ile arasındaki farkı 7 puana düşürdü.

Sezonun 18. ve son yarışı Valencia Grand Prix'si, 8 Kasım'da koşulacak.

Kaynak: AA Yukarı