'Rooney ile sorun yok'

- Londra
Manchester United teknik direktörü David Moyes, Chelsea'nin ısrarla istediği İngiliz yıldız Wayne Rooney'nin satılık olmadığını yineledi.

Manchester United'daki ilk kupasını İngiltere Community Shield'da zafere ulaşarak alan David Moyes, Wayne Rooney ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

İskoç teknik adam Moyes, karşılaşma sonrasında düzenlediği basın toplantısında, Chelsea'nin gündemindeki Rooney ile ilgili gelen sorulara, "Wayne'i satmak istemiyoruz. Aramızda hiçbir sorun yok. Genç takımla antrenmanlara çıkmayı kendi istedi. Wayne ile ilgili çok şeyi yanlış biliyorsunuz. Onu satmayacağız" yanıtını verdi.

Chelsea, 27 yaşındaki futbolcu için önce 20 Milyon ardından da 25 Milyon Pound'luk iki teklifte bulunmuş ancak Manchester United bu teklifleri anında geri çevirmişti.

Manchester United teknik direktörü David Moyes'in, daha önce 'Ancak Van Persie'nin yedeği olur' açıklamasının ardından Kırmızı Şeytanlar'daki geleceği çıkmaza giren Wayne Rooney, sakatlık nedeniyle sezon öncesi hazırlık kamplarına katılamamıştı.

Chelsea teknik direktörü Jose Mourinho'nun rüyalarını süsleyen Rooney, geride kalan sezonda 37 resmi maçta görev alıp 16 kez fileleri havalandırdı.

Kulübüyle 2 yıllık daha sözleşmesi bulunan Rooney, haftalık 250.000 Pound ücretle Kırmızı Şeytanlar'ın en pahalı futbolcusu konumunda bulunuyor.

2004'te henüz 19 yaşındayken 25.6 Milyon Pound karşılığında Everton'dan Manchester United renklerine bağlanan İngiliz yıldızın, Kırmızı Şeytanlar'da toplamda 402 resmi maçta 197 golü bulunuyor.

Hazırlayan: ÖZGÜR İNCE