Bursaspor başkanını seçti

- Bursa
Bursaspor'un olağanüstü genel kurulunda, Erkan Körüstan başkanlığa seçildi.

Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşen, Erkan Körüstan, Hayri Yazıcı, İlhan Uslu, Mesut Mestan ve Muzaffer Önadım'ın başkanlık için yarıştığı genel kurula oy kullanma hakkı bulunan 2 bin 793 üyeden 2 bin 120'si katıldı.

Üyeler, kurulan 10 sandıkta oylarını kullanabilmek için uzun süre bekledi. Oylama işleminin ilk dakikalarında arbede yaşandı. Güvenlik güçleri ve diğer üyelerin araya girmesiyle olay büyümeden önlendi.

Yapılan oylama sonucu 791 oy alan Erkan Körüstan, Bursaspor'un yeni başkanı oldu. Diğer adaylar Hayri Yazıcı 514 oy, İlhan Uslu 408 oy, Mesut Mestan 384 oy, Muzaffer Önadım ise 15 oyda kaldı. 8 oy ise geçersiz sayıldı.

Körüstan, sayım işleminin tamamlanmasının ardından yaptığı teşekkür konuşmasına, kendisini tebrik eden diğer adaylara teşekkür ederek başladı.

Bursaspor'un birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu dile getiren Körüstan, "Bize verdiğiniz görevi Allah'ın izniyle en iyi şekilde yapacağız. Cenabıhak'tan rızam, alkışlarla aldığım görevi yine böyle alkışlarla bırakmak" dedi.

Erkan Körüstan kongrenin İbrahim Yazıcı'nın vefatı nedeniyle acele olarak yapıldığını ifade ederek, Bursaspor'da 5 yıl yöneticilik 1 yıl da başkanlık yaptığını belirti ve "Bursaspor ayağa kalkmış durumda, bizim görevimiz onu koşturmak. Sürdürülebilir başarı hedefimizdir. Kulübümüzün bugününü değil geleceğini garanti altına alacağız. Bursaspor'un ne kadar önemli bir değer olduğunu ve büyüklüğünü tüm Türkiye'ye kabul ettireceğiz" diye konuştu.

Körüstan ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra basın mensuplarına toplu olarak poz verdi.

Körüstan'ın yönetim kurulu listesinde, Rıdvan Şen, Nedim Çelik, Serkan Sabuncuoğlu, İlhan Satık, Ali Ay, Necdet Ertaş, Mehmet Aktar, İlyas Kocaefe, Yüksel Çolak, Melih Özeren, İlyas Acar, Adem Sertkaya, Yusuf Arslan ve Mesut Moral yer aldı.

ERKAN KÖRÜSTAN KİMDİR?
Erkan Körüstan 1966 yılında Bursa'da doğdu. 1983 yılında Bursa Ticaret Lisesi'nden mezun olduktan sonra Körüstan A.Ş. de iş hayatına başladı. Bursaspor Kulübü'nde ise, 2000-2004 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği ve 2004-2005 yılları arasında ise başkanlık görevlerinde bulundu. Bursaspor'da yöneticilik yaptığı yıllarda, Altyapı Sorumluluğu, Teknik As Başkanlık ve Mali As Başkanlık görevlerini yürüyen Körüstan, bugün yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sonrasında ise yeşil-beyazlı kulübün 24. başkanı oldu.

Kaynak: AA Yukarı