BUGSAŞ'a Tahkim'den Ret

- İstanbul
TFF tarafından Ankaraspor ile bağlarını koparmadığı için Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta play-off oynamayacağı açıklanan Polatlı BUGSAŞ Spor'un, Tahkim Kuruluna yaptığı itiraz reddedildi.

Kulüp Genel Menajeri Abdülkadir Dişçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TFF'nin kararının bozulması yönünde yaptıkları itirazın reddedildiğini söyledi.

Tahkim Kurulunda yaptıkları savunmanın yaklaşık 2 saat sürdüğünü, Kurulun ise kararı 5 dakika içinde kendilerine bildirdiğini ileri süren Dişçi, "Yaptığım sözlü savunmada bizden istenilen bütün değişiklikleri yaptığımızı ve eksiklerimiz varsa bize bildirmeleri halinde bunları da gidereceğimizi ifade ettim. İlginç bir şekilde TFF'nin avukatı 'eksiklerimiz varsa gideririm dediğinize göre durumu kabul ediyorsunuz' iddiasında bulundu. Anlaşılmaz bir durum" diye konuştu.

Haklarında verilen kararın önceden alındığını ileri süren Dişçi, "Futbolcularımız antrenmanlara devam ediyor. Bu kadar emeğe yazık. Üst lige çıkarmayın ama bari play-off'larda oynamamıza izin verin talebimiz de kabul edilmedi" diye konuştu.

TFF Yönetim Kurulu, 1461 Trabzon'u Trabzonspor ile Anadolu Selçukluspor'u Torku Konyaspor ile Polatlı BUGSAŞ Spor'u da Ankaraspor ile "bağlarını koparmaları" yönünde geçen ay uyarmıştı.

Nazilli Belediyespor Play-Off Oynayacak

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Nazilli Belediyespor play-off oynayacak.

Kulüp Başkanı Hilmi Volaka, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Polatlı Bugsaşspor'un TFF Tahkim Kurulu'na yaptığı itirazın bugün sonuçlandığını ve itirazın kabul edilmediğini söyledi.

Bu sonuçla play-off maçlarını oynamaya kesin hak kazandıklarını belirten Volaka, şöyle konuştu:

"Geçtiğimiz günlerde TFF kulübümüzün play-off maçlarına katılacağını bildirmişti. Ancak bu karara Polatlı Bugsaşspor kulübü tarafından itiraz edildi. Bunun üzerine bugün TFF Tahkim Kurulu toplanarak kararını verdi. Toplantı sonrasında bize davetlerinin geçerli olduğunu play-off maçlarına Nazilli Belediyespor'un katılacağı kulübümüze bildirildi. TFF'nin almış olduğu bu karar bizleri çok sevindirdi. Bu karar, tüm camiamıza hayırlı olsun."

 

Kaynak: AA Yukarı