İlk Şampiyon Çıksalınspor!

- İstanbul
Bölgesel Amatör Lig'den TFF 3.lige ilk yükselen takım İstanbul temsilcisi Çıksalınspor oldu.

Beyoğlu temsilcisi ligin bitimine 2 maç kala en yakın rakibi Adapazarıspor'a 7 puan fark atınca tarihinde ilk defa profesyonel lige yükselmeyi başardı.

Sezon öncesi otoritelerce ilk beşte yer bulmasına kesin gözüyle bakılan fakat şampiyonluk için pek şans verilmeyen Çıksalınspor böylece büyük bir başarıya da imza attı. Bölgesel Amatör Ligde ilk sezonununu yaşayan Çıksalınspor bu başarıyla sezon öncesi şampiyonluğun güçlü adayları Adapazarıspor, Kütahyaspor ve Beyköy Belediyespor'u da geride bırakmayı başardı.

Kuruluşunun 58.Yılında Profesyonel Lig Geldi

1955 yılında kurulan sarı yeşilliler İstanbul amatör ligininde köklü takımlarından olup geçmişte bir dönem Halıcıoğlu Çıksalınspor ismini kullanarakta İstanbul amatör liglerinde aralıksız mücadelesini sürdürmüştü.

Çıksalınspor daha öncede 2005-2006 sezonunda Tekirdağ grup merkezinde oynanan 3.lige yükselme maçlarında Bursa temsilcisi Orhangazi Belediye Gençlerbirliği takımına 1.tur yarı final maçında 1-0 kaybederek elenmişti. Aynı sezon Orhangazi Belediye Gençlerbirliği takımı ise TFF 3. lige yükselmeyi başarmıştı.

Hazırlayan: Benan DİKER