Yaman: Akıllı Oynadık

- Bandırma
Spor Toto 2. Lig takımlarından Bandırmaspor Teknik Direktörü Fuat Yaman, hafta sonu İstanbul'da oynanan Güngörenspor-Bandırmaspor karşılaşmasını değerlendirdi.

Bandırmaspor Teknik Direktörü Fuat Yaman, TOKİ Şehit Er Şener Köksal Dinlenme Tesislerinde yaptığı toplantıda, akıllı ve dikkatli oynanan bir oyunla galibiyeti elde ettiklerini söyledi. Yaman, hafta sonu İstanbul'da Güngörenspor'a karşı alınan 4-1'lik galibiyeti yorumlayarak, "Maçın zor geçeceğini düşünüyorduk. İlk 15 dakika zorlandık, ama golden sonra hem isteğimizi, hem de zekamızı azami seviyeye kadar çıkarabildik. Bundan sonra maç bizim istediğimiz şekle girdi. İstediğimiz baskıyı kurup maçı lehimize çevirdik. İkinci devre dikkatli ve akıllı oynadık. Kalemizde bir tek gol gördük, fakat daha sonra pozisyonlar ürettik. Fethiye maçına baktığımızda iyi yaptığımız şeyler de vardı, kötü yaptığımız şeyler de, ama bu maça baktığımızda iyi yaptığımız şeyler daha çoğunluktaydı. Takım bir hafta önce de kazanmıştı, ancak bazı görüntüler ilerisi için umutlarımızı arttırdı. Aynı dikkati ve hevesi önümüzdeki maçlara da taşırsak istediğimizi alacağımızı düşünüyorum" dedi.

Toplantıda takım olarak halen eksik noktalarının bulunduğuna da dikkati çeken Yaman, "Hücum ve savunma anlamında yaptığımız geliştirmemiz gereken şeyler var. Ama çalıştığımız süreyi göz önüne aldığımızda takım olarak iyi mesafe aldık. Oyuncularımın bu kadar çabuk uyum sağlayacağını düşünmüyordum." şeklinde konuştu.

Taraftara Destek Çağrısı

Bandırmaspor Basın Sözcüsü Can Gülmezgil ise yaptığı açıklamada, Bandırmaspor'un bu hafta Bozüyükspor ile evinde oynayacağı maçın saat 15:00'de başlayacağını belirterek, taraftarları Bandırmaspor'a destek vermeleri için 17 Eylül stadyumuna davet etti.              

Kaynak: AA Yukarı