Hocasından Nuri'ye...

- Liverpool
Kariyerine yeni bir Avrupa devinin formasını giyerek devam edecek olan Milli futbolcumuz Nuri Şahin, İngiltere'de çıktığı ilk maçın ardından hocasının gözüne çabuk girdi.

Real Madrid tarafından 1 yıllığına Liverpool'a kiralanan 24 yaşındaki futbolcu, Premier Lig macerasına zorlu Arsenal maçıyla başladı.

Anfield Stadı'na çıkan ortasaha futbolcusu, karşılaşmanın 67. dakikasında kenara alınmış ve yerine Jonjo Shelvey oyuna girmişti.

Liverpool teknik direktörü Brendan Rodgers, kulübün resmi internet sayfasına yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Nuri attığı pasların yüzde 93'ünde başarılı oldu. Çok fazla maç oynamadığı için 65 dakika sahada kaldı ve bu süre onun için iyi. Kusursuz bir futbolcu olduğunu göstedi ve takımımızın oyun stiline tam olarak uyum sağlayacak biri.

Çok iyi bir futbolcu ve fit duruma gelip güçlendiğinde çok daha iyi olacak. Nuri buraya başarılı olmaya kararlı bir şekilde geldi ve bu da tam istediğimiz bir oyuncu tipi.

Çok iyi bir tekniğe sahip, zeki ve oyunu çok iyi okuyor. Yüzünde bir gülümsemeyle top oynuyor. Harika bir sol ayağı var. 5 farklı dil konuşabiliyor ve bu yüzden iletişim kurma yeteneği de üst düzeyde. Ailesi ve futbol onun hayatı."

Hazırlayan: ÖZGÜR İNCE
       

Kaynak: MACKOLIK Yukarı