Futbol Dünyasında Şok Ölüm!

- Cardiff
Galler Milli takımının 42 yaşındaki teknik direktörü Gary Speed'in, intihar ederek hayatına son verdiği açıklandı.

Galler Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Gary Speed'in Pazar sabahı evinde ölü olarak bulunduğu bildirildi.

Yapılan açıklama şöyle: "Gary Speed'in ailesine baş sağlığı dileklerimizi göndeririz. Mesleğine olan tutkusunu hayranlıkla takip ettiğimiz ve Milli takımı yeniden Avrupa futbolunda söz sahibi bir yere getirme arzusunu takdirle karşıladığımız bir kişiydi.

2 çocuk babası olan genç teknik adamın ailesiyle yaşadığı problemlerden dolayı intihar ettiği belirtildi. Polis yetkilileri, teknik adamın evinde kendisini asarak intihar ettiğini duyurdu.

Eski Galler Milli takım oyuncusu Robbie Savage, "Harika bir adamı kaybettik. Galler futbolu için acı bir gün. Harap düşmüş durumdayım. Kendisiyle dün sabah konuşmuştum. Neden böyle birşey yaptı inanamıyorum. Onu çok özleyeceğim.

2010 Aralık'ta John Benjamin Toshack'ın yerine Galler Milli takım teknik direktörlük görevine getirilen Speed, 14 yıllık futbolculuk kariyerinde ise Milli takım formasını tam 85 defa giymiş ve 7 gol atmıştı.

Galler Milli takım formasını tarihte en çok giyen 2. futbolcu olan Speed, 44 maçta Milli takım kaptanlığı yapmıştı.

Kariyeri boyunca Leeds United, Everton, Newcastle United, Bolton Wanderers ve Sheffield United formaları giyen eski ortasaha futbolcusu, Premier Lig tarihinde 500 maç barajına ulaşan ilk futbolcu olmuştu.

Hazırlayan: ÖZGÜR İNCE
       

Kaynak: MACKOLIK Yukarı