Coentrao Adım Adım Real'e

- Lizbon
Real Madrid'in peşinde olduğu Portekiz'li Milli futbolcu Fabio Coentrao, İspanya'ya adım adım yaklaşmaya devam ediyor.

Real Madrid'in peşinde olduğu Portekiz'li Milli futbolcu Fabio Coentrao, İspanya'ya adım adım yaklaşmaya devam ediyor.

Real Madrid teknik direktörü Jose Mourinho'nun mutlaka kadrosuna görmek istediği vatandaşı Fabio Coentrao, Manchester United, Chelsea, Liverpool ve Bayern Münih gibi diğer dev kulüplerin de transfer listesinde bulunuyor.

Avrupa'nın en iyi sol bek oyuncuları arasında gösterilen Coentrao, RTP'ye yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Geleceğim henüz belli değil. Real Madrid'in bana olan ilgisini biliyorum, söyleyeceklerimi daha önce söylemiştim. Şimdi tatile çıkıyorum ve daha sonra neler olacağını göreceğiz.

Eğer Benfica'dan ayrılırsam bir gün geri döneceğime söz veriyorum ancak elbette Benfica'nın da beni yeniden istemesi gerekir. Benfica'yı çok sevdiğimi her zaman söyledim ve ayrılırsam kalbimin bir parçası onlarda kalacak."

Marca gazetesinin haberine göre, Real Madrid'in prensipte anlaştığı sol bek oyuncusunun bonservis bedeli için 22 Milyon Euro'luk bir teklifte bulunduğu ancak kulübü Benfica'nın 30 Milyon Euro talep ettiği belirtilmişti.

Portekiz'li Milli futbolcu ise, daha önce AS gazetesine yaptığı açıklamada, "Real Madrid'de oynamak istiyorum. Dünyanın en iyi kulübü ve Benfica'dan sadece orası için ayrılırım. Şu an için kesin birşey yok ancak umarım en yakın zamanda imzalar atılır. Benfica kararımı anlayacaktır ve onlar için iyi bir anlaşma olacak. Hayatımın sonuna kadar Benfica'ya minnettar kalacağım" demişti.

Real Madrid'de, teknik direktör Mourinho gibi vatandaşları olan Pepe, Ricardo Carvalho ve Cristiano Ronaldo'yla bir araya gelme şansı bulunan Fabio Coentrao'nun, Benfica ile 2015'e kadar mevcut sözleşmesi bulunuyor.

2007'de Rio Ave'den Benfica'ya transfer olan Coentrao, Portekiz Milli takım formasını 4'ü 2010 Dünya Kupası'nda olmak üzere 12 defa terletmişti.

Hazırlayan: ÖZGÜR İNCE

   

Kaynak: MACKOLIK Yukarı