Adanaspor'da Yenilgi, İstifa Getirdi

- Adana
Bank Asya 1. Lig takımlarından Adanaspor'un teknik direktörü Osman Özdemir, görevinden istifa etti.

Bank Asya 1. Lig takımlarından Adanaspor'un teknik direktörü Osman Özdemir, görevinden istifa etti.

Özdemir, deplasmanda Tavşanlı Linyitspor karşısında alınan 2-1'lik yenilginin ardından, istifasını yönetim kuruluna sundu. Yönetim kurulunun da Özdemir'in istifasını kabul ettiği öğrenildi.

Turuncu-beyazlı ekibin, yeni teknik direktör arayışlarına başladığı belirtildi.

-ADANASPOR'DAN İSTİFA EDEN TEKNİK DİREKTÖR ÖZDEMİR:
Adanaspor'un teknik direktörlük görevinden istifa eden Osman Özdemir, görevinden başkan ve yönetimin bilgisi dahilinde ayrılma kararı aldığını belirtti.

Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, uzun yıllardır formasını giydiği ve bir süredir teknik direktörlüğünü yaptığı Adanaspor'da göreve başladığı günden bu yana kendisine destek olduğunu ifade ettiği başkan ve yönetim kuruluna teşekkür ederek, şunları kaydetti:

''Futbolun bir oyun olduğu mantığıyla hareket eden bir insanım. Başarı ve başarısızlıkta hayatın doğal bir ifadesidir. Başarısızlık insanı insan yapar, insanı derinleştirir empati doğurur. Başarıya da tapmanın bir alemi yoktur. Önemli olan her iki durumda teknik adam olarak duruşunuzdur.

Mağlubiyetleri ve galibiyetleri fazla abartamadan yaşayanlardanım. Meslek hayatımda bir yerlere geldiysem kimseye eğilip bükülmeden çok çalışarak geldim. Bundan sonra da böyle devam edecektir. Adanaspor taraftarını küçük düşürecek hal ve hareketlerden daima kaçındım. Taraftar ve bizler futbola farklı pencereden bakan insanlarız. Onları memnun etmenin zorluklarını biliyorum. İstedikleri bir antrenör modeli olamadım, çünkü buna uygun yapıya sahip değilim. Başkalarının düşüncelerini uygulayıp hata yapmaktansa kendi hatalarımla bunun bedelini ödemeyi yeğlerim. Birilerine şirin gözükmek adına oyuncularımı birinin kucağına atarak feda etmem.''

Özdemir, açıklamasında Adanaspor camiasına başarılar diledi.

Akçay: Üzüntü Duydum
Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden TKİ Tavşanlı Linyitspor'un teknik direktörü Mustafa Akçay, dün 2-1 yendikleri Adanaspor'un teknik direktörü Osman Özdemir'in istifa etmesine üzüldüğünü söyledi.

Akçay, Türkiye'nin ilgiyle izlediği, Anadolu'nun futbol rengini yansıtan Bank Asya 1. Lig'de Türk antrenörlerin önemi ve güvenilirliğinin ön plana çıktığı bir dönemde Özdemir'in istifa ettiğini üzüntüyle öğrendiğini bildirdi.

''Özdemir'in istifasından üzüntü duydum'' diyen Akçay, ruhu ve bütün benliğiyle onun yanında olduğunu anlattı.

Akçay, her maçı final özelliğine sahip ligde başarının, kulüp yönetimi, teknik kadro, oyuncular ve taraftarlarla bütün olarak tek ruh oluşturulmasına bağlı olduğuna işaret ederek, ''Bu etkenlerin birinde çıkan aksama ve belli orandaki şansızlık, başarısızlıkla sonuçlanabilir. Üst üste alınan başarısız sonuçlarda faturanın uzun bir süreçte büyük emeklerle yetişmiş teknik direktörlere kesilmesi, Türk futboluna zarar verir'' diye konuştu.

TKİ Tavşanlı Linyitspor'un ligin ilk yarısında kazandığı Giresunspor maçının ardından Hüsnü Özkara, Diyarbakırspor karşılaşmasından sonra ise Suat Kaya, teknik direktörlükten istifa etmişti. Özdemir'in istifasıyla TKİ Tavşanlı Linyitspor yenilgilerinin hemen ardından görevlerinden istifa eden teknik direktör sayısı 3'e çıktı.                             

Kaynak: AA Yukarı